Grudzeień jest miesiącem przepełnionym magiczną atmoserą. Jednocześnie czas ten wypełniony jest przygotowaniami.

"Kotki - Psotki" też tak go spędzały. Przedszkolaki, kultywowały tradycje bożonarodzeniową piekąc i dekorujac pierniki, tworząc ozdoby choinkowe, którymi udekorowały choinkę w sali i w holu przedszkola. Poznały również sposób nakrywania do wigilijnego stołu i tradycję dzielenia się opłatkiem.

Wiele radości sprawiło im samodzielne przygotowywanie upominków dla rodziców.

Poza tym wspólnie zrobiły łańcuch choinkowy na konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa" organizowany przez Dom Kultury w Ozimku i Spółdzielnię Mieszkaniową " Przyszłość :" i ......... zdobyły I miejsce. W nagrodę otrzymały wspaniałe upominki.

Czas grudniowych magicznych dni zakończyły poznaniem zwyczajów powitania Nowego Roku. Wykorzystały do tego farbki do malowania twarzy.