Mowa:

1. "Stop klatka" - rozwijanie umiejętności dramowych i teatralnych . Wyrażanie swoich myśli gestem, odróżnianie fikcji od rzeczywistości ( zabawy na zasadzie kalambury).
  2. "Prawda - nieprawda" - rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określiny temat, ćwiczenia umiejętności logicznego myślenia ( jedna osoba mówi zdanie, druga stwierdza Prawda - nieprawda).
  3. "Dzieci z różnych stron świata" - poszerzanie słownika czynnego dzieci o skojarzenia związane z podobieństwem dzieci z różnych zakątków świata.
  4. "Rymowanki" - zabawy w wyszukiwanie rymów do wyrazów.
  5. "Dzień dobry" jak się witają dzieci w różnych krajach - słuchanie, próby powtarzania. dowiadywanie się na temat życia, mowy dzieci z różnych części świata.
  6. Samodzielne wyszukiwanie informacji o dzieciach z różnych stron świata w książkach, internecie.
  7. "Różnię sie od Ciebie - jestem do ciebie podobny" - wykorzystanie nabytej wiedzy , wypowiadanie się na określony temat.
  8. "Kraje  i ich mieszkańcy" doskonalenie percepcji wzrokowej, ćwiczenia umiejętności czytania, układanie napisów.

Pojęcia matematyczne:

1. "Memory cyfrowe, literowe, obrazkowe" doskonalenie pamięci.
  2. "Wioślarze" - zabawa rozwijająca umiejętność rozróżniania stron prawa - lewa.

Muzyka:

1. Zabawy dzieci z różnych stron świata- doskonalenie umiejętności orientacji w schemacie ciała, rozwijanie sprawności fizycznej i koordynacji wzrokowo - ruchowej.

Plastyka:

1. "Mój portret" - rysowanie dowolnym narzędziem pisarskim swojej postaci  z użyciem lustra. Zachowanie proporcji ciała, szczegółów, poprawne rozmieszczenie postaci na kartce papieru.

Zabawy ruchowe:

1. zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym - rozwijanie sprawności fizycznej.