Konkurs "Bezpieczny przedszkolak"

Przedszkolaki starszych grup wiekowych pod okiem wolontariusza WOŚP mogły poznać i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w nagłych wypadkach i trudnych sytuacjach. Realizacja programu profilaktycznego pozwala w sposób wielostronny oddziaływać na dzieci, wzbogacać ich wiedzę i umiejętności. Rozpoznawanie trudnych sytuacji, groźnych zabaw, miejsc i osób to cele zawarte w realizowanym cyklu działań „Bezpieczny przedszkolak”, a jedną z form był ogólnoprzedszkolny konkurs i spotkanie z funkcjonariuszami Policji oraz teatrzyk pt. „Dżungla w mieście” w wykonaniu prawdziwych aktorów z Krakowa.

 

                              

           

 

Przedstawienie jasełkowe 

 „Trwaj chwilo niebieska…” to tytuł spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez wychowawców i przedszkolaków grupy integracyjnej naszego przedszkola. Było to przedstawienie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia w sposób odmienny, widziany i postrzegany oczami dziecka, bez zbędnego patosu, wcielania się w dostojne role mędrców, ale spontanicznie, z dziecięcym zadziwieniem. Inspiracją do takiej właśnie formy przedstawienia były utwory p. Barbary Stępniak-Wilk - krakowskiej artystki z Piwnicy pod Baranami.

 

                                

 

             

Spotkanie dzieci ze stomatologiem

 

 

Powitanie wiosny w naszym przedszkolu

 

 

Konkurs na najciekawszy korowód z Marzankami

 21 marca odbył sie konkurs na najciekawszy korowód marzankowy, w którym zajęliśmy I miejsce.

 

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zdrowy przeszkolak" 

             W ramach prowadzonej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej pt. „Zdrowy uśmiech mam, bo ząbki myję sam” dzieci wzięły udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zdrowy przedszkolak”. Wybraliśmy i wysłaliśmy trzy prace wykonane metodą collage’u. Paulina Racławska z najmłodszej grupy otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę. Serdecznie gratulujemy.

 

Audycja muzyczna

            Wszyscy zgodzą się co do tego, że dzieci są najwspanialszymi odbiorcami muzyki. Nie dość, że słuchają to jeszcze żywo na nią reagują, a my dorośli możemy tylko pozazdrościć im tej spontaniczności. W naszym przedszkolu tradycją stały się spotkania z muzyką. Tym razem gościliśmy zespół składający się z muzyków latynoamerykańskich. Pomimo słabej znajomości języka polskiego przez artystów, komunikacja z przedszkolakami była wspaniała, bo ...muzyka nie zna granic. Organizatorem tego spotkania było współpracujące z przedszkolem Centrum Edukacji ATUT.

 

 

Spotkanie ze sławnym strażakiem

Spotkanie z Kevinem Aistonem jakie zafundowała dzieciom Przedszkola Publicznego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi firma edukacyjna ATUT było niecodziennym wydarzeniem.

Pan Aiston znany całej Polsce strażak, poprzez zabawę z dziećmi utrwalał wiadomości jak należy zachować się w czasie pożaru oraz demonstrował sposób przekazywania informacji o pożarze. Ćwiczył m.in. z dziećmi odpowiedzi na pytanie strażaka :  „Tu straż pożarna, jest tu ktoś?”, a dzieci odpowiadały głośno: „Tu jestem”

Cenną wskazówką jaką otrzymały dzieci, była informacja, że gdy pali się pomieszczenie najlepiej położyć się na podłodze, bo tam mamy czym oddychać  i czekać na pomoc lub czołgać się do drzwi.

Wspólnie z dziećmi w spotkaniu uczestniczył pan burmistrz -Marek Korniak.

 

Spotkanie w Rymarovie

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA pod takim hasłem odbyło się spotkanie polskich i czeskich grup przedszkolnych w Rymarzowie 26 KWIETNIA.Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi z Ozimku zostały zaproszone do udziału w przeglądzie dorobku artystycznego przedszkolaków w Rymarzowie. Wspaniała atmosfera i gościnność gospodarzy sprawiły, że była to bardzo sympatyczna impreza, mali artyści z Ozimka jak również z Rymarzowa pokazali, że występy na scenie przed publicznością nie wiążą się z żadną tremą. Naturalność, swoboda i lekkość połączona z spontanicznością, cudowne kostiumy, kreacje oraz prezentowane umiejętności wokalno taneczne urzekły publiczność. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie tanecznym do utworów: „Batumi” z repertuaru zespołu Filipinki, tańca ludowego „GROZIK” oraz w tańcu współczesnym przygotowanym przez choreografa p. Mateusza Szczygielskiego.

 

 "Każdy Ci to powie, warto dbać o zdrowie" - turniej

             Zdrowie dzieci nie jest sprawą, którą można pozostawić samą sobie. Dlatego z troski o nasze dzieci wpajamy im niezbędne nawyki higieniczno-zdrowotne, zapewniamy wiele aktywnych form ruchu w czasie pobytu w przedszkolu, na placu zabaw, prowadzimy edukację o prawidłowym odżywianiu, także przez zabawę. Tak więc zabawowy charakter poważnie brzmiącego turnieju „Każdy Ci to powie, warto dbać o zdrowie” zorganizowanego w przedszkolu zagwarantował biorącym w nim udział dzieciom okazję do popisania się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu tematyki zdrowotnej. W zawodach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne, które odpowiadały na pytania związane ze zdrowiem, rozpoznawały owoce i warzywa z zawiązanymi oczami, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze a także dopasowywały przedmioty do obrazków przedstawiających czynności związane z higieną osobistą i zdrowiem. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymały znaczek z uśmiechem oraz hasłem turnieju.

 

Spotkanie z panią plastyczkę

       Najstarsza grupa gościła na zajęciach panią plastyczkę. Dzieci poznały wiele ciekawych form plastycznych, a także samodzielnie wykonywały prace pod okiem zaproaszonego gościa.

 

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

   Z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została zabawa przy muzyce. Było mnóstwo balonów, baniek mydlanych i szaleństwa. A potem coś słodkiego na deser - pyszne gofry z bitą śmietaną.

 do góry