Rekrutacja 2015/2016

OGŁOSZENIE

Prosimy Rodziców, których dzieci już uczęszczają do przedszkola o pobranie druków deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego w sekretariacie przedszkola i złożenie w terminie do 22. 03. 2015r.

Kto z rodziców chciałby aby dziecko korzystało z języka mniejszości narodowej- języka niemieckiego w wymiarze 4 godz. tygodniowo proszony jest o pobranie właściwego druku w sekretariacie.

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR2 z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W OZIMKU – PODSTAWOWE INFORMACJE

Proces rekrutacji i przyjęć prowadzony jest w ramach:

a)      Rekrutacji podstawowej – odbywa się raz w roku

b)      Rekrutacji uzupełniającej – w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu rekrutacji podstawowej i w miarę zwalniających się miejsc w ciągu roku szkolnego.

Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w dwóch etapach:

I ETAP:

- składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego (rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do PP2 w Ozimku)

- składanie wniosków na wolne miejsca kandydatów zamieszkałych na terenie gminy Ozimek, którzy nie uczęszczali do przedszkola

W trakcie I etapu brane są pod uwagę kryteria określone w ustawie o systemie oświaty, które mają jednakową wartość punktową.

II ETAP:                                                                                                                                                                                                   Prowadzony jest w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na I etapie lub gdy przedszkole dysponuje nadal wolnymi miejscami                        w poszczególnych grupach wiekowych. Obowiązują wówczas kryteria dodatkowe uchwalane przez Radę Miasta.

Kandydaci spoza gminy przyjmowani są wyłącznie po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego za zgodą organu prowadzącego.

Wnioski wraz z załącznikami pobiera się i składa w sekretariacie przedszkola w godzinach 7:30 – 15:30 w terminach podanych poniżej.

Terminy rekrutacji ustalone na rok szkolny 2015/2016:

-         od 16 marca 2015r. do 22 marca 2015r. – termin składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu

-         od 23 marca 2015r. do 3 kwietnia 2015r. – termin składania wniosków o przyjęcie do przedszkola

-         od 23 marca 2015r. do 30 kwietnia 2015r. – termin postępowania rekrutacyjnego

-         od 4 maja 2015r. do 31 sierpnia 2015r. – termin postępowania uzupełniającego

Kryteria naboru określone w ustawie oraz liczba punktów za każde kryterium:

Kryterium

Ilość punktów

Wielodzietność rodziny kandydata

Niepełnosprawność kandydata

2

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata