Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

e-mail:
www: pp2.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-08-11 06:14:46

Z życia przedszkola 2017/2018

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Znalezione obrazy dla zapytania flaga godłoW piątkowy pochmurny dzień listopadowy 10 listopada w przededniu Dnia Niepodległości  odbył się Przedszkolny Marsz Niepodległości. Dzieci przemaszerowały z własnoręcznie zrobionymi flagami pod Pomnik Martyrologii obok Domu Kultury .
I tak zakończyły się obchody tego Narodowego Święta w naszym przedszkolu.  Nasze  przedszkolaki na zajęciach poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom. Ważne, żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób . Na zajęciach w grupach, dzieci poznawały nasze symbole i barwy narodowe i wzięły udział w zajęciach dotyczących historii naszego państwa. Była tez wspólna recytacja wiersza Władysława Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”.
Następnie dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Głównym celem wszystkich zajęć kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Wszyscy są odpowiedzialni za ducha patriotyzmu, a przede wszystkim rodzina, przedszkole czy szkoła.  Dlatego wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w naszym przedszkolu poprzez poznanie symboli narodowych, legend, hymnu.