Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 -17.00

Sekretariat czynny jest w godz. 7.30 - 15.30

Kontakt e-mail: info@pp2.ozimek.pl

Petr KloudaSyn Frantiśka, urodzony 5 października 1959 roku, obywatel Republiki Czeskiej, Starosta Rýmařova.

Ukończył Wydział Inżynierii VUT Brno na kierunku ekonomia zarządzania inżynierii i w pracy zawodowej związany był z przedsiębiorstwami świadczącymi usługi komunalne, szczególnie w zakresie ciepłownictwa.

W roku 2002 został wybrany Starostą Rýmařova, którą to funkcję sprawuje do chwili obecnej.

Dzięki jego zaangażowaniu Gminy Rýmařov i Ozimek zrealizowały, a także realizują wiele wspólnych projektów współfinansowanych przez Unię Europejską:

1. Rozwój turystyki w Gminie Ozimek (2005 r.)
  2. „Świat Przyjaciół” – Dziedzictwo kultury i przyrody jako element łączący narody (2005 r.)
  3. Mamy słowiańskie korzenie (2008 r.)
  4. Wspólne korzenie gmin Ozimek i Rymarov (lata 2008/2009)
  5. Ozimskie Dni Partnerstwa (2009 r.)
  6. Rýmařovskov Opolském vojvodstvě (2009 r.)
  7. Spotkajmy się na moście w Ozimku. Promocja kultury i turystyki polsko-czeskiego pogranicza (2010 r.)

Realizacja powyższych projektów przyczyniła się do wzajemnego poznania naszych gmin, ich historii, kultury i walorów turystycznych. Dzięki nim możliwa była wymiana grup dzieci i młodzieży, a także dorosłych – turystów, animatorów kultury, wędkarzy, myśliwych, strażacy spotykają się podczas corocznego Memoriału Jana Suka – po prostu mieszkańców naszych gmin.
Za pośrednictwem władz Rýmařova uzyskaliśmy możliwość pozyskania środków unijnych przy współpracy z miastem Prerov. Poprzez Rýmařov poznaliśmy też przyjaciół z Krompach. W celu umożliwienia pozyskania środków miejscowościom leżącym wokół Rýmařova podpisano akt partnerstwa pomiędzy tymi miejscowościami, a Gminą Ozimek.
Miniona w maju br. trzynasta rocznica podpisania Aktu Partnerstwa stała się doskonałą okazją uhonorowania Pana Petra Kloudy za jego działalność na rzecz naszego partnerstwa, za szczerą przyjaźń, życzliwość i bycie motorem napędowym naszych wspólnych działań.

W dniu 31 maja 2010 r. na wniosek Burmistrza Ozimka Rada Miejska w Ozimku podjęła uchwałę Nr XLV/436/10 w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Ozimek” Panu Petr Klouda urodzonemu 5 października 1959 r. zamieszkałemu w Republice Czeskiej.

Na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w dniu 26 czerwca 2010r. nadano tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Ozimek” Panu Petr Klouda, oraz wręczono symboliczny klucz do miasta Ozimek