Opowieść ruchowa„ Lot na księżyc”.

Przygotowujemy się do lotu na księżyc. Wkładamy kombinezon, który uchroni nas przed niską lub wysoką temperaturą ( wykonujemy ruch suwaka sssssssssssss….), zakładamy specjalne buty ( tup, tup). Idziemy do rakiety ( tup, tup, tup), otwieramy właz do rakiety

( klaskanie językiem).Wskakujemy do środka( hop). Zamykamy właz ( klaskanie językiem). Siadamy na fotelu ( siup). Zapinamy pasy ( klap).

Zanim wystartujemy należy zapłacić za podróż, nasz lot będzie kosztował jeden szeroki uśmiech, kto chce lecieć z nami ładnie się uśmiecha. Odpalamy silniki 3 2 1….Start.

Rakieta wystartowała (Muzyka kosmiczna, dzieci swobodnie poruszają się po sali.)

Lecimy w kosmos, lecimy, mijamy planety, szukamy księżyca. Jest– hura

Lądujemy, odpinamy pasy (klap), wstajemy z fotela ( siup.)

Otwieramy właz ( klaskanie językiem)

Powoli wychodzimy z rakiety ( hop, hop) Rozglądamy się

— Jak czujecie się na księżycu? Co widzicie ?

Wiecie ,że w przestrzeni kosmicznej nie ma przyciągania ziemskiego tzw. grawitacji i zarówno człowiek jak, i przedmioty unoszą się w przestrzeni jak balon (dzieci delikatnie poruszają się, podskakują )

Kogo można spotkać na księżycu?

Jak myślicie co jedzą kosmici?

Jak się poruszają( różne formy poruszania się, wymyślone przez dzieci)

Jak rozmawiają ( próby układania dialogu)

Zbierzcie materiał do badań, które będą prowadzone na ziemi- omijajcie szczeliny i kratery, których pełno na księżycu. Zbierajcie kamienie księżycowe

Ziemia wzywa do powrotu. Wskakujcie do rakiety. Uwaga deszcz meteorytów. Tylko dzięki umiejętnemu pilotażowi uda się ominąć meteoryty. Lądujemy na ziemi.

Na pamiątkę naszej podróży-budujemy rakietę i robimy pamiątkowe zdjęcie.