... Bo rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy...”

19 maja 2023 w  piątkowe  popołudnie w naszym przedszkolu odbył się  Piknik Rodzinny. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była Rada Rodziców i cała społeczność przedszkolna. Pomysłodawcą pikniku po raz kolejny była Rada Pedagogiczna. Organizując imprezę chcieliśmy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież rodzina to podstawa społeczeństwa. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, to tam  kształtuje się osobowość młodego człowieka i to, w jakiej rodzinie się urodzi, jakie będą w niej priorytety, style wychowania, postawy rodzicielskie będzie stanowiło jego przyszłość. To właśnie rodzina oddziałuje na jednostkę najdłużej i pozostawia w niej najgłębsze ślady. W rodzinie tworzą się pierwsze więzi emocjonalne, rodzą się uczucia. Dziecko uczestnicząc w jej życiu poznaje wzory zachowań, normy oraz zasady postępowania społecznego. Będąc jedną z części rodziny przyswaja sobie wiedzę o otaczającym go świecie. Rodzice są pierwszymi ludźmi, których dziecko poznaje. Oni są odbiorcami pierwszych wysyłanych przez niego sygnałów.

Dlatego tak ważny jest jej wpływ na młodego „pochłaniającego” świat człowieka. To od niej zależy późniejsze jego postępowanie, rozumienie otaczającej go rzeczywistości.

Piknik rozpoczął  się o godzinie 16.00 wystąpieniem dyrektor szkoły p. Katarzyny Kaczmarskiej która powitała wszystkich gorąco i podziękowała rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania. Każda z grup przygotowała i zaprezentowała program artystyczny.

Dzieci dziękują Radzie Rodziców, personelowi przedszkola  i wszystkim sponsorom .

Po zakończeniu części oficjalnej na dzieci czekały liczne niespodzianki: dmuchańce , malowanie farbami, bańki , ciasto, ,pyszne kiełbaski.