Tę barwę ma słońce gorące,

i mlecze, co rosną na łące.

I jeszcze podpowiem na uszko,

przyjrzyj się kaczuszkom...

W piątek 10 maja w przedszkolu odbył się dzień słońca. Dominującym kolorem tego dnia był żółty, który w ten dzień rozweselał wszystkie miny. Każde dziecko starało się mieć chociaż mały element garderoby w tym kolorze, ale nie zabrakło „żółtych cytrynek” od stóp do głów. Nauczyciele również chcieli dotrzymać kroku wychowankom i uwzględnili kolor żółty w swoim stroju. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Były wspólne zabawy, eksperymenty, tańce przy muzyce i zajęcia plastyczne.

Żółty jest kolorem podstawowym i należy do barw ciepłych, przyjaznych i radosnych. Odsuwa zmęczenie, delikatnie pobudza. Stymuluje pracę mózgu, poprawia myślenie i  pamięć. Jest to kolor nauki, intelektu i optymizmu, oznacza nadzieję i szczęście.

Celem tych zajęć było poznanie koloru żółtego w bezpośredniej zabawie z przedmiotami w tym kolorze.