To jeden z tych dni, w których możemy poczuć magię bajki. Przebieramy kostiumy naszych ulubionych postaci bajkowych i zaczyna się przygoda, w naszym przypadku było to tak; najpierw pokazaliśmy przedstawienie za pomocą pantomimy ulubionej naszej bajki słuchajki pt. Jarzębinka dla wszystkich dzieci z przedszkola. Chyba się podobało, bo brawa były. A potem to już tylko wyobrażnia przeniosła nas w magiczny świat zabawy; czyli poszukiwanie zagubionego bucika Kopciuszka, przymierzanie tegoż bucika, poszukiwanie diamentów, pierścionka, porządkowanie bajkowego bałaganu, słuchanie zaczarowanej pozytywki i relaks za pomocą kolorowego deszczu w jaskini ciszy ( gdzie przebywanie nie jest dla nas łatwe) no i smakowanie słodkich bułeczek, dzięki którym wróciła do nas energia i moc, bo trzeba było po tym wszystkim posprzątać! Ale kto, jak nie my?