Mowa:

1.  "Po łące biega lato" - rozmowa dotycząca wyglądu, cech przyrody latem( może być rozmowa na temat ilustracji, opowiadania, spaceru, zdjęć) Odwoływanie się do wiedzy dzieci na temat charakterystycznych cech pór roku.
  2. "Letnie domino obrazkowe" - doskonalenie umiejętności czytania
  3. "Burza" M. Przewoźniak - rozmowy na temat wiersza. odwoływanie się do doświadczeń dzieci. Uwrażliwianie na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas burzy.
  4. "Co ubieramy latem" - pomoc w wyborze, segregowaniu letnich ubrań. Prawidłowe nazywanie różnych części garderoby,
  5. "Prognoza pogody" - zabawa dramowa. Wcielanie się dzieci w rolę prezentera pogody. Próby zachowania słownictwa, wspólne oglądanie prognozy pogody, nagrywanie. Wspólna ocena występu.
  6. Czytanie prostych tekstów, dobieranki, rebusy, napisy itp.
  7. "Robimy sałatkę owocową" rozpoznawanie i nazywanie owoców letnich po wyglądzie, smaku, zapachu. Krojenie, układanie. dekorowanie. Wspólne spożywanie w gronie rodziny.

Pojęcia matematyczne:

1. Ćwiczenia w nazywaniu położenia przedmiotów w przestrzeni ( na. pod. za obo. wysoko, nisko, prawo, lewo) podczas różnych zabaw i prac w domu.

Plastyka:

1. "Rozkwitający kwiat" - eksperyment z wodą i papierem (opis w meilu)
  2. "Lato" - malowanie farbami plakatowymi na dużej kartce papieru, używanie różnych kolorów lata.
  3. "Tęcza" - rysowanie, malowanie. Nazywanie barw podstawowych i pochodnych.

Muzyka:

1. "Ptaki i ich śpiew" - słuchanie śpiewu ptaków w naturze i nagranych, rozpoznawanie ich, odszukiwanie. Próby naśladowania ich śpiewu.

Zabawy ruchowe:

1. zabawy ruchowe w ogrodzie - zachowywanie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw. Nie  dotykanie przedmiotów, częste mycie rąk.